هکرهای رشد نقش مهمی در تولید محصول دارند زیرا حتی اگر محصولی که تولید می کنید از بهترین الگوریتم ها و مهندسی برخوردار باشد در صورتی که  مردم از خدمات شما یا محصولات شما استقبال نکنند نمی تواند موفق باشد به همین دلیل، یک هکر رشد باید در تیم شما باشد تا از مراحل اولیه تولید محصول بتواند مخاطب های آن محصول را نیز از وجود آن آگاه کند، در این پست وبلاگ به ۴ مورد از مهم ترین و ضروری ترین مهارت های یک هکر رشد می پردازیم :

۱ . مهارت داده محور هکر رشد

باید توجه داشت که هک رشد یک فرآیند داده محور است. به عنوان یک هکر رشد، باید بتوانید داده هایی را که دارید به خوبی تجزیه و تحلیل کنید. مطمئناً، هیچ کس در ابتدا انتظار ندارد که شما یک دانشمند داده باشید، اما اگر گوگل آنالیتیکس و ابزارهای مشابه را به خوبی بشناسید و از آن استفاده کنید، می تواند برای شروع کافی باشد.

داده ها جایگاه مهمی در زندگی همه ی انسان ها دارند. به طور کلی برای حل یک مشکل ابتدا باید مشکل را ثابت کنید. برای این کار به داده نیاز دارید. در هر مرحله از تولید محصول، از مرحله ایده تا تولید، داده محور باشید این به شما کمک می کند تا محصول بسیار موفق تری را تولید کنید.

“اگر نمی توانید چیزی را اندازه بگیرید ، نمی توانید آن را بهبود ببخشید.” – پیتر دراکر

۲ . دیجیتال مارکتینگ

یک هکر رشد باید مهارت های بازاریابی را به طور عمومی داشته باشد. به عنوان یک هکر رشد، شما باید در حوزه های  SEO / SEM ، روابط عمومی ، ایمیل مارکتینگ، ویدیو مارکتینگ و… مهارت داشته باشید.

به عبارت دیگر انتظار می رود با استفاده از مهارت های دیجیتال مارکتینگ با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. این مهارت ها  به جذب بیشتر کاربران کمک می کند. شما باید از هر داده ای که در نتیجه این مطالعات دریافت می کنید استفاده کنید تا محصول خود را توسط بهینه ترین روش ها در دسترس میلیون ها نفر قرار دهید.

۳ . مهارت های طراحی

هکرهای رشدی که مهارت طراحی خوب دارند یک مزیت بزرگ دارند، منظور  از مهارت طراحی این است که ایده هایی را مطرح کنند که کاربر به راحتی بتواند آن را درک کند و از آن استفاده کند، به همین دلیل درصورتی که یک هکر رشد مهارت و دانش طراحی داشته باشد می تواند در مراحل ایده پردازی تا تولید محصول بهیه ترین ورژن را به بازار ارائه دهد. برای تولید یک MVP وجود دانش پایه UI / UX ممکن است مهمتر از مهارت فنی باشد، به این دلیل که مهم ترین خواسته ی ما از تولید MVP آزمایش و تست محصول است و این با دانش  UI / UX راحت تر است. ایجاد صفحات فرود ، وب سایت ها و… بدون نیاز به دانش برنامه نویسی امکان پذیر است.

۴ . مهارت های فنیِ هکر رشد

یکی از ویژگی های مهم هکرهای رشد که آنها را از بازاریابان معمولی متمایز می کند وحود دانش و مهارت های فنی می باشد.

همانطور که قبلاً گفتیم، نیازی نیست که حتما یک توسعه دهنده بسیار ماهر باشید اما لازم است دانش بنیادی مهارت های فنی را بلد باشید. وجود این مهارت به این دلیل ضروری است تا بتوانید با ابعاد فنی محصول آشنا باشید و بتوانید دقیقا خواسته های خود را با تیم فنی توسعه محصول مطرح کنید. هم چنین شما باید محصولات دیگر شرکت ها را به طور مداوم بررسی و دنبال کنید تا محصولات و فن آوری های رقبا را درک کنید.

به عنوان یک هکر رشد لازم است که  بتوانید وب سایت و لندینگ پیچ ایجاد کنید. وب سایت هایی مثل Wix ، Elementor ، Tilda و Webflow  انجام این فرآیند ها را برای ما ساده تر کرده اند ولی برای برای پروژه های بزرگ تر نیازمند دانش و مهارت فنی عمیق تری هستیم.

۴ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *