محتوای ویدیویی نقش مهمی در شناخت مشتریان از محصولات و خدمات کسب و کار ها دارد، ابزار های هم چون نور، حرکت، بیان، رنگ و سایر موارد مفاهیم را در کمترین زمان ممکن به بهترین شکل ممکن بیان می کند، در این پست وبلاگ به ۷ مورد از مهم ترین دلایل اهمیت محتوای ویدیویی می پردازیم :

۱: مشتریان شما محتوای ویدیویی را ترجیح می دهند

به طور کلی کاربران فضای مجازی محتوای ویدیویی را بیشترر از هر نوع محتوای دیگری ترجیح می دهند، به خصوص زمانی که بر روی تلفن همراه خود مشغول گشت و گذار بر روی اینترنت هستند علاقه مند هستند محتوای ویدویی کوتاه و جذاب تماشا کنند و آن ها را با دوستان وآشنایان خود به اشتراک بگذارند.

۲ : محتوای ویدویی ماندگاری بیشتری دارد

۸۰ در صد افراد پس از ۳۰ روز از تماشای یک محتوای ویدیویی می توانند توضیح دهند که چه چیزی را تماشا کرده اند، ماندگاری این محتوا بسیار عمیق تر از سایر محتوا ها بر روی ذهن مخاطب ها می باشد.

 

 ۳ : عناصر بصری وشنیداری همیشه جذاب هستند

برای همه ما تحلیل یک محتوای متنی که بر بستر وب منتشر شده کمی مشکل و کسل کننده به نطر می رسد در حالی که صدا، حرکت و نور به طور کلی مفاهیم کلی را در زمان اندک وساده تر منتقل می کند و حتی جذابیت کافی برای توجه را دارند.

 

۴ : احتمال خرید را افزایش می دهد!

افرادی که یک محتوای ویدیویی از یک محصول را تماشا می کند ۶۴ درصد تمایل بیشتری نسبت به بقیه برای خرید آن محصول را دارند، هم چنین کاربران اینترنت بر روی صفحاتی که محتوای به این شکل دارند ۲ دقیقه بیشتر از سایر صفحات زمان می گذارند.

۵ : بیان مسائل پیچیده بدون محتوای ویدیویی

بیان موضوعات پیچیده بدون محتوای بصری و صوتی برای کاربران فضای مجازی کاری بسیار مشکل به نظر می رسد زیرا معمولا آن ها زمان زیادی برای درک این موضاعت از طریق مطالعه ی بیشتر صرف نمی کنند، درصورتی که ابزار هایی که محتوای ویدیویی در اختیار ما قرار می دهد می تواند این موضاعات را در سریع ترین زمان ممکن برای مخاطب ها توضیح دهد.

۶ : احساسات

به طور کلی محتوای ویدیویی می تواند تاثیرات عمیقی بر روی مشتریان شما بگذارد، در نظر بگیرید که شما با لحنی صمیمانه و ارتباط چشمی مستمر در حال آموزش استفاده از محصولات خود هستید در این  حالت مشتری به طور کلی  درک درستی از جزئیات محصول شما خواهد داشت و به این موضوع پی خواهد برد که شما برای او اهمیت ویژه ای قائل هستید!

 ۷ : محتوای ویدیویی به سرعت وایرال می شود

اگر ویدیوی تبلیغاتی شما جذاب باشد کاربران فضای مجازی به سرعت آن ها را برای دوستان وآشنایان خود ارسال می کنند،  عوامل مختلفی مانند مرتبط بودن با مسائل روز جامعه، اشاره به یک موضوع عمومی، تولید محتوای ویدیویی کمدی  و سایر موارد می تواند باعث وایرال شدن شود، به عنوان مثال ویدیویی تبلیغاتی سوری لند برای علی بابا را می توانید مشاهده کنید، این ویدیو به سرعت در شبکه های مجازی انتشار یافت و در نهایت باند پرواز علی بابا را برای موقعیت فعلی آماده کرد!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *